Gdzie na wyjazd firmowy?

Odpoczynek od pracy to z pewnością element, o którym nie można zapominać. Zbyt duży stres związany z pracą utrzymujący się przez wiele miesięcy ma nie tylko szkodzi pracownikom pod kątem zdrowia, ale powoduje również, że wydajność w wykonywaniu swoich obowiązków znacząco się zmniejsza. Z tego właśnie powodu warto co jakiś czas organizować wyjazd integracyjny, na którym wszyscy będą mogli się lepiej poznać, odpocząć od pracy i się zregenerować. Poniższy artykuł przedstawi możliwości w kwestii organizowania wyjazdów integracyjnych. Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Integracja między pracownikami

Jak powinien wyglądać wyjazd integracyjny?

Kiedy organizować wyjazdy integracyjne?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Lokalizacja wyjazdu integracyjnego

Wyjazd i aktywny wypoczynek

Przebieg wyjazdów integracyjnych

Spływy kajakami

Wspólne gotowanie

Wypady na rowery

Gry zespołowe

Lepsze poznawanie się pracowników

Wybór miejsca noclegowego - hotel

Szkolenia dla pracowników

Relaks i lepsza wydajność pracy

Podsumowanie - gdzie na wyjazd integracyjny?

Integracja między pracownikami

Integracja zespołowa to bardzo istotna sprawa z wielu powodów. Po pierwszy wszyscy mogą się lepiej poznać, przez co będą oni łatwiej rozwiązywać wszelkie trudności pojawiające się później podczas codziennych spotkań w biurze. Wszelkie tematy związane z pracą będą łatwiej rozpracowywane, a same efekty działań będą przynosiły lepsze rezultaty. Z tego właśnie powodu tak ważne jest to, by pracownicy dobrze się znali i mieli wiedzę o swoich mocnych i słabych stronach.

Jak powinien wyglądać wyjazd integracyjny?

Pierwszą podstawową sprawą jeśli chodzi o wyjazd integracyjny jest zadbanie o to, by wszyscy pracownicy byli z niego w pełni zadowoleni. Z tego właśnie powodu dobrze jest zapytać ich, jak wyobrażają sobie taki wyjazd i co chcieli by na nim robić. Dzięki temu można wspólnie zaplanować poszczególne etapy wyjazdu integracyjnego i sprawić, by był on w pełni udany. Po powrocie do biura, wydajność znacząco wzrośnie, ponieważ wszyscy będą wypoczęci i pełni sił.

Kiedy organizować wyjazdy integracyjne?

Na to co ile organizować wyjazdy firmowe wpływa kilka czynników. Podstawowym z nich jest oczywiście stres. Im jest on większy, tym częściej takie wyjazdy powinny być organizowane. Wówczas pracownicy będą mieć motywację do tego, by jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki służbowe. Będą oni bowiem wiedzieć, że w niedługim czasie będą w stanie wypocząć i na chwilę zapomnieć o swoich codziennych problemach. Przyjmuje się, że imprezę firmową warto zorganizować przynajmniej raz w roku.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Organizacja wyjazdu integracyjnego powinna być skonsultowana z pracownikami. Jednym z ciekawych pomysłów jest przykładowo wykonanie anonimowej listy do wpisywania swoich propozycji na wyjazd firmowy. Na tej podstawie będzie można wykonać późniejszy program wyjazdu integracyjnego, z którego każdy wybierze sobie poszczególny rodzaj aktywności, który będzie dla niego najbardziej atrakcyjny. Do organizacji wyjazdu można wykorzystać również pomoc specjalistycznych firm, które zajmują się tym profesjonalnie.

Lokalizacja wyjazdu integracyjnego

Lokalizacja wyjazdu firmowego ma bardzo duże znaczenie. Wyjazdy można organizować tak naprawdę na terenie całej Polski. Warto zadbać jednak o łatwy dojazd i lokalizację, do której nie będzie trzeba jechać kilkaset kilometrów. Idealnym miejscem na wyjazd integracyjny będzie spokojna okolica, z dala od miejskiego zgiełku. Stworzy to perfekcyjne warunki do aktywnego wypoczynku i regeneracji sił uczestników imprezy.

Wyjazd i aktywny wypoczynek

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to bez wątpienia coś, na co warto postawić na wyjeździe integracyjnym. Różnego rodzaju aktywności uatrakcyjnią wyjazd integracyjny i pozwolą zachęcić wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Wpłynie to również na tak zwany team building, czyli na lepsze kontakty między poszczególnymi uczestnikami wyjazdu. Warto zastanowić się nad tym, jakie aktywne zajęcia będą odpowiednio atrakcyjne dla gości.

Przebieg wyjazdów integracyjnych

Każdy wyjazd integracyjny musi być odpowiednio przemyślany i zaplanowany. Nie można doprowadzić bowiem do sytuacji, w której uczestnicy wyjazdu będą się nudzić lub też będą niezadowoleni z jego przebiegu. Na szczęście możliwości są w tym przypadku naprawdę szerokie i wiele rozwiązań jest w stanie dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Dostępność wszelkich atrakcji jest bardzo duża i nie będzie problemów z wybraniem czegoś, z czego cały zespół będzie w pełni zadowolony.

Spływy kajakami

Jednym z pomysłów, który warto wziąć pod uwagę jest spływ kajakiem. To przykład atrakcji dla osób, które uwielbiają przypływ adrenaliny. Dodatkowym plusem w tym przypadku są często zapierające dech w piersiach widoki. W przypadku spływów kajakowych warto natomiast pamiętać o bezpieczeństwie. Odpowiednia kamizelka jest kluczowym elementem wyposażenia, a i sama umiejętność pływania bardzo się przydaje, nawet pomimo obecności instruktora. Jeśli uczestnicy wyjazdu lubią sport, z pewnością wielu z nich będzie chciało wziąć udział w takim spływie.

Wspólne gotowanie

Dużą popularnością cieszą się również różnego rodzaju warsztaty kulinarne. Można się na nich nauczyć wielu nowych umiejętności i dowiedzieć ciekawych rzeczy z zakresu kuchni z całego świata. Jest to świetna okazja do poprawienia swoich umiejętności kulinarnych i z pewnością dla wielu uczestników będzie to bardzo atrakcyjna opcja. Takie warsztaty przyczyniają się również w dużym stopniu do lepszej integracji, szczególnie jeśli zespół łączy się w kilka grup, które później rywalizują ze sobą.

Wypady na rowery

Kolejnym przykładem aktywności w czasie wolnym są wycieczki rowerowe. Świetnie sprawdzi się to dla wszystkich tych uczestników wyjazdu, którzy lubią aktywność fizyczną i sport. Wycieczki tego typu można organizować również znacznie częściej - nie tylko na wyjazdach integracyjnych. Wpływają one równie pozytywnie na integrację, co spędzenie ze sobą kilku dni w jakiejś spokojnej okolicy.

Gry zespołowe

Do atrakcji podczas wyjazdu integracyjnego można zaliczyć również znacznie większą ilość aktywności. Jazda konna, gry terenowe, parki linowe czy też ognisko to atrakcje, które mają bezpośredni wpływ na przebieg integracji między pracownikami. Wyjazd integracyjny to idealny moment na to, by wspólnie wypróbować nowe atrakcje i dostępne oferty, aby później mieć o czym opowiadać w biurze. Warto więc zdecydować się na taki wyjazd, bowiem jeśli zostanie odpowiednio zaplanowany, z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Lepsze poznawanie się pracowników

Różnego rodzaju imprezy firmowe to doskonały sposób dla pracowników na lepsze poznanie się nawzajem. Podczas wyjazdów nieodłącznym elementem jest m. in. impreza wieczorna. Może ona być zaplanowana na różne sposoby - może przybierać formę swojego rodzaju balu dla pracowników lub też po prostu stanowić wspólne wyjście do pubu. Możliwości jest wiele, a ich wybór zależy głównie od osobistych preferencji uczestników wyjazdu - integrację można przeprowadzać na wiele różnych sposobów.

Wybór miejsca noclegowego - hotel

Po całym dniu różnego rodzaju atrakcji, konieczne będzie zregenerowanie sił. Hotel to najczęściej wybierane miejsce noclegowe w przypadku organizacji wyjazdów integracyjnych. Atrakcje i różnorakie wydarzenia bywają męczące, więc komfortowy odpoczynek to podstawa. Obecnie dostępne oferty są jednak tak szerokie, że nie będzie problemów ze znalezieniem hotelu, który spełni wszelkie oczekiwania.

Szkolenia dla pracowników

Wyjazd integracyjny to również świetny moment na to, by przeprowadzić dodatkowe szkolenia dla pracowników. Oczywiście nie powinny one trwać przez cały okres wyjazdu, a powinny stanowić jedynie dodatek, ale dzięki nim można zwiększyć wiedzę na dany temat i tym samym wpłynąć na lepsze funkcjonowanie biznesu i wydajność w biurze. Najłatwiej będzie to zorganizować w momencie, gdy mówimy o kilkudniowym wyjeździe. Wówczas jeden dzień może zostać przeznaczony na szkolenie czy też konferencję, natomiast reszta dni może zostać spędzona na rozrywkach, integracji i atrakcjach dla wszystkich uczestników wypadu.

Relaks i lepsza wydajność pracy

Organizowanie wyjazdów firmowych przynajmniej raz w roku ma bezpośrednie przełożenie na wydajność wykonywanych zadań w firmie. Zbyt duży stres i ciągła praca nie wpływają pozytywnie na tego typu kwestie.

Z tego właśnie powodu jeśli prowadzisz swoją firmę i chcesz zadbać o swoich pracowników, zorganizuj im wyjazd integracyjny, który pozwoli im nieco odetchnąć i się zrelaksować. Możesz mieć pewność, że dzięki temu praca będzie o wiele lepiej wykonywana, a wszelkie problemy rozwiązywane będą znacznie szybciej i bez większych kłopotów.

Jeśli nie masz doświadczenia w organizacji wypadów firmowych lub też nie wiesz od czego zacząć, zawsze możesz skorzystać z pomocy firm, które się w tym specjalizują. Wówczas każdy dzień będzie idealnie zaplanowany, co przełoży się na pewno na zadowolenie uczestników podczas wypoczynku.

Podsumowanie - gdzie na wyjazd integracyjny?

Organizując wyjazd integracyjny należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Po pierwsze warto wiedzieć, jakie zainteresowania mają Twoi pracownicy i co lubią robić w wolnym czasie. Pozwoli to na łatwiejsze zaplanowanie poszczególnych atrakcji i sprawienie, że każdy będzie zadowolony. Nie znaczy to jednak, że nie warto próbować nowych rzeczy.

Obecnie dostępnych jest tyle aktywności w kontekście wyjazdów firmowych, że każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Spływy kajakowe, warsztaty kulinarne, ścianki wspinaczkowe, paintball czy też jazda konna to tylko kilka przykładów, które warto wziąć pod uwagę. Plusem wyjazdów jest to, że po powrocie każdy jest odpowiednio wypoczęty i ma energię do wykonywania dalszych obowiązków w firmie. Organizując wyjazdy integracyjne co najmniej raz na rok, sprawiasz nie tylko że atmosfera w firmie będzie o wiele lepsza, ale również sami pracownicy staną się bardziej lojalni i zadowoleni.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda organizacja wesela krok po kroku, to zajrzyj na naszego bloga. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek na ten temat.

Polecane wpisy na blogu:

co to jest impreza okolicznościowa?