Jak zorganizować bankiet ?

Bankiet firmowy to Twoje najbliższe wyzwanie? Planujesz zorganizować takie wydarzenie? Jeśli tak, to musisz pamiętać o tym, aby przygotować się do planowania. Organizacja bankietu firmowego (lub każdego innego rodzaju) wymagał przede wszystkim staranności i dokładności. Sprawdź, jak zorganizować takie wydarzenie.

Spis treści

Bankiet firmowy - organizacja

O czym musisz pamiętać?

Ciepłe dania i catering

Zaproszenia

Atrakcje

Jak zorganizować bankiet?

Jak znaleźć salę bankietową?

Jak wynająć salę bankietową?

Rodzaje bankietów

Bankiet amerykański

Bankiet zasiadamy

Podsumowanie - organizacja bankietu

Bankiet firmowy - organizacja

W każdej firmie chociaż raz odbyła się impreza firmowa. To doskonała okazja do poznania współpracowników i zadomowienia się w firmie. Jednak aby bankiety spełniały swoje przeznaczenie warto zadbać o prawidłową organizację.

Nie jest tajemnicą, że im większa firma tym bankiet staje się nieco większym wyzwaniem logistycznym, ale jest to jednak trud, który warto podjąć.

O czym musisz pamiętać?

W przypadku tego typu wydarzeń bardzo ważne jest, aby dopasować organizację i atrakcje oraz wszelkie elementy dodatkowe atrakcje muszą być dopasowane do charakteru przyjęcia. Musisz pamiętać, ze będzie to nie tylko wyjątkowe miejsce, ale także przestrzeń dla gości.

W przypadku tego typu wydarzenia konieczne jest, aby szczegółowo opracować plan przyjęcia.

Dania ciepłe i catering

W przypadku organizacji bankietów bardzo często korzysta się z cateringu. Podawanie potraw, najczęściej po oficjalnej części bankietu, stawia w dobrym świetle organizatora.

W taki sposób sala bankietowa staje się nie tylko atrakcyjnym, ale i miłym i komfortowym miejscem spotkań.

Zaproszenia

Zastanawiasz się, jak zorganizować bankiet firmowy? Oprócz znalezienia odpowiedniego miejsca, musisz zadbać między innymi o zaproszenia. Dzięki nim goście zyskają wszystkie potrzebne informacje co do wydarzenia. Poza tym, zaproszenia dają kontrole nad tym, kto znajduje się na liście gości.

Atrakcje

Planując organizację bankietu czasami potrzebne jest ustalenie motywu przewodniego bankietu. Dlaczego? Ponieważ to wprowadza wyjątkowy klimat wydarzenia i sprawia, że goście chętniej dołączają do wspólnej zabawy. Ważna może być też oprawa muzyczna i dekoracje, np. na ścianie głównej.

Zapewnienie wyjątkowej oprawy to gwarancja zabawy do późnych godzin nocnych!

Jak zorganizować bankiet?

Zatem zapewne zastanawiasz się, jak zorganizować bankiet. Oprócz listy gości musisz ustalić kwestię podawania potraw. Czasami wybiera się potrawy w formie bufetu. Jest to praktyczne rozwiązanie, które niejako odciąża Twój budżet. Jednak musisz zdać sobie sprawę, że takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jak znaleźć salę?

Niesamowicie ważne jest znalezienie odpowiedniej sali bankietowej. Niezależnie od tego, czy planujesz bankiet firmowy czy otwarcie targów - miejsce musi być możliwie jak najbardziej dopasowane do charakteru i klimatu spotkania.

Jak wynająć salę bankietową?

Najważniejsze, aby odpowiednio wcześniej wynająć salę. Często dobrym rozwiązaniem jest wyznaczenie osoby odpowiedzialnej, która załatwi kwestie organizacyjne.

Należy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej się tym zająć - wszystko po to, aby przejęcia i bankiety zadowalały gości.

Rodzaje bankietów

Przyjęcia można urządzić i zorganizować w rożnej formie. Popularne są bankietu w formie stojącej, jednak coraz częściej wybiera się bufety zasiadane. W takich sytuacjach cześć oficjalną odbywa się na stojąca, a reszta wydarzeń najczęściej na siedząco.

Bankiet amerykański

Najczęściej jednak spotykaną formą bankietów są bankiety amerykańskie. Jak one wyglądają? Jest to połączenie tzw. bankietów angielskich (stojących) z bankietami zasiadanymi. Wtedy goście mają możliwość zarówno skorzystania z wcześniej przygotowanych miejsc przy stołach, jak i z formy bufetu.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku gdy chcesz zapewnić swoim gościom zarówno trochę zabawy, jak i elegancji i stylu. Taka forma bufetu bardzo często wzbogacona jest o dodatkowe atrakcje.

Bankiet zasiadany

Zatem czym jest bankiet zasiadany? To jedna z popularnych form bankietu, w której goście głównie zasiadają przy stołach. Organizatorzy skrupulatnie przypisują gości do konkretnych miejsc przy stołach. Dzięki temu zachowany zostaje porządek i ład podczas organizacji i trwania wydarzenia.

Wybór odpowiedniego rodzaju bankietu powinien być kwestią indywidualną. Wybranie odpowiedniego, pozytywnie wpłynie na efekt finalny.

Podsumowanie - organizacja bankietu

Organizując bankiet i przyjęcie musisz dobrze się do tego przygotować. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim Twoją uwagę powinien przykuć wybór cateringu i sposób podawania posiłków.

Przy planowaniu przyjęcia bardzo ważne jest wyznaczenie określonej osoby do zadbania o konkretne elementy wydarzenia. Dzięki temu zyskujesz dodatkową pewność, że prace zostaną wykonane. Takie rozwiązanie pozwoli odciążyć jedną osobę i z pewnością pozytywnie wpłynie na efekt końcowy i organizację bankietu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda organizacja wesela krok po kroku, to zajrzyj na naszego bloga. Znajdziesz tam wiele cennych wskazówek na ten temat.

Sprawdź ofertę:

imprezy integracyjne Beskidy