Beskid Wyspowy z wózkiem - 3 sprawdzone szlaki

Góry, z ich imponującymi szczytami i malowniczymi widokami, zawsze przyciągały miłośników przyrody i turystów poszukujących odskoczni od miejskiego zgiełku. Jednak, gdy stajemy się rodzicami, nasze priorytety i możliwości podróżowania mogą ulec zmianie. W takich momentach poszukujemy miejsc, które nie tylko zachwycają swoją naturą, ale także są dostępne dla naszych najmłodszych członków rodziny. Beskid Wyspowy, malowniczy region w południowej Polsce, oferuje wiele takich atrakcji, które można odkrywać wraz z dzieckiem i wózkiem. W tej krainie gór i dolin, można znaleźć nie tylko szlaki turystyczne dla doświadczonych wędrowców, ale także łagodne trasy, idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Oto kilka propozycji miejsc, gdzie można cieszyć się pięknem Beskidu Wyspowego, nie rezygnując z komfortu i wygody podróży z wózkiem.


Beskid Wyspowy - lokalizacja szlaków

Beskid Wyspowy to kraina malowniczych krajobrazów, która zachwyca turystów swoją dzikością i urodą przyrody. Dla wielu z nas, podróżujących z maluchem, odkrycie górskich szlaków może wydawać się nieco trudniejsze. Jednak Beskid Wyspowy oferuje wiele ciekawych tras, które można pokonać wraz z wózkiem, ciesząc się jednocześnie pięknem tego regionu.

Szczyt Skiełek

Na zboczu Beskidu Wyspowego znajduje się urokliwy szczyt Skiełek, który przyciąga turystów swoją malowniczą trasą. Po drodze mijamy rozwidlenie przy niebieskiej kapliczce, gdzie zielony szlak turystyczny zaprasza nas do kontynuacji wędrówki w kierunku wschodnim. Asfaltowa ścieżka to wybór komfortowy dla rodziców z wózkami, gdyż niemal cały czas prowadzi obok szlaku. Jednakże przed samym szczytem Skiełka (749 m) szlak odbija, prowadząc do obszaru zalesionego, bez widoków. Na sam szczyt można dotrzeć jedynie terenoawym wózkiem. Mimo to, wzdłuż trasy napotykamy kilka polanek i przesmyków, skąd można podziwiać piękne widoki na panoramę Pienin i Tatr. Po minięciu szczytu, asfaltowa droga prowadzi nas do Łukowicy, gdzie przywita nas rozległy widok z dwoma kościołami w centralnym punkcie. Z Łukowicy możemy powrócić do Roztoki pieszo wzdłuż potoku asfaltową drogą (ok. 40 minut, lekko pod górę), lub skorzystać z autobusu kierującego się w stronę Limanowej.

Jodłowiec Wielki

Jodłowiec Wielki, położony w Beskidzie Wyspowym, stanowi małe wzniesienie, które wyłania się nad Tęgoborzem. To miejsce o znaczeniu turystycznym, znajdujące się na trasie szlaku długodystansowego prowadzącego z Tarnowa na Wielki Rogacz w Beskidzie Sądeckim. Jest to doskonały punkt obserwacyjny, dostępny zarówno dla samochodów, jak i pieszych przechodniów z Łososiny Dolnej, Przełęczy Świętego Justa czy z miejscowości Świdnik. Przy sprzyjającej pogodzie można podziwiać piękne Tatry. Na Jodłowcu Wielkim znajduje się kapliczka oraz miejsce do odpoczynku.

Białowodzka Góra

Białowodzka Góra, usytuowana w Beskidzie Wyspowym, znana jest z zapierających dech w piersiach widoków na Nowy Sącz, Tatry, Beskid Sądecki i Gorce. Na szczycie znajduje się malownicza kaplica, obok której roztacza się taras widokowy. W pobliżu stoi również krzyż z tablicą upamiętniającą wizytę Jana Pawła II oraz pomnik, który przypomina o bohaterstwie partyzantów II wojny światowej i żołnierzy podziemia.

Nieco dalej, na Zamczysku, można zobaczyć pozostałości późnołużyckiego grodziska, które według legend miało być miejscem, gdzie znajdował się zamek Lemiesz, opisany w XIV-wiecznym Żywocie św. Kingi. Podobno zamek ten był integralną częścią średniowiecznego systemu obronnego ciągnącego się wzdłuż Dunajca.

Hotel i domki Serce Beskidu - nocleg w Beskidzie Wyspowym

Szukasz noclegu w Beskidzie Wyspowym, aby móc zwiedzać rejony z pociechą? Serce Beskidu to kompleks noclegowy, który składa się z hotelu oraz dwóch drewnianych domków, zapewniających gościom komfortowy pobyt w malowniczym otoczeniu Beskidu. Obiekt znajduje się w miejscowości Słopnice, oferując wyjątkowe widoki na okoliczne góry i przyrodę.

Domek Serce Beskidu to doskonała opcja dla osób poszukujących intymności i komfortu. Każdy domek wyposażony jest w aneks kuchenny, co umożliwia gościom samodzielne przygotowywanie posiłków. Dodatkowo, goście mogą skorzystać z udogodnień takich jak jacuzzi oraz sauna, co zapewnia relaksujące doświadczenie po dniu pełnym aktywności.

W hotelu Serce Beskidu goście mają do dyspozycji różnorodne pokoje, zapewniające komfortowy pobyt dla każdego. Personel obiektu dba o zadowolenie gości, dostarczając wysokiej jakości usług. Bezpłatny prywatny parking zapewnia wygodę podczas podróży samochodem.

Serce Beskidu to idealne miejsce na wypoczynek w otoczeniu natury, zapewniające gościom niezapomniane doświadczenia. Serce Beskidu znajduje się nieopodal wielu atrakcji, a opinie o naszym kompleksie są zachęcające. Zapraszamy do kontaktu!